نشست خبری فصل اول مسابقه ویترین

چهارشنبه 1395.05.06 - تعداد بازدید : 1434

مسابقه‌های استعدادیابی خارجی را دیده‌اید؟ آدم دلش یک جوری می‌شود و ته دلش آرزو می‌کند که، ای‌کاش چنین برنامه‌هایی در ایران خودمان هم برگزار می‌شد. خبر خوب این است، برنامه‌های گات‌تلنت ایرانی از سه شنبه ١٢ مرداد ٩٥ كه توسط موسسه يكتا نوانديشان برنا توليد شده  از پخش هنرنماي پارسيان  منتشر مي شود تا جوانان با استعداد ایرانی هم بتوانند خودی نشان بدهند.
به گزارش روابط عمومي برنامه كشف استعداد ايراني، مسابقه‌ استعدادیابی ایرانی با آن‌چه در نمونه‌های خارجی دیده‌اید، تفاوت‌هایی دارد. اینجا داوران فقط برای رای دادن و امتیاز پراندن جمع نشده‌اند. ساز و کار مسابقه‌ی استعدادیابی ایرانی به گونه‌ای طراحی شده که اگر کسی واقعا استعداد قابل‌توجهی داشت، توسط خود داوران حمایت شود و تا قله‌ی موفقیت پیش برود. در واقع این‌جا تنها  یک جایزه‌ی يكصد میلیون تومني نیست كه همه را ترغيب كند بلكه هرکس که استعداد داشته باشد، برنده می‌شود.

محسن احتشامی روز سه شنبه در نشست رسانه ای برنامه ویترین (کشف استعداد ایرانی) در کانون ادبیات ايران، با اشاره به اینکه طرح اولیه این برنامه از سه سال پیش کلید خورد، اظهار کرد: ویترین اتفاق جدید در حوزه استعدادیابی هنری نسبت به دیگر برنامه های با این تِم است و جای خالی آن در ایران حس می شد.
وی با بیان اینکه اینگونه برنامه های هنری معمولا در دنیا اجرا می شود، افزود: ما در ایران برنامه های مختلف برای کشف استعداد موسیقی، بازیگری و گونه های دیگری داشته ایم اما «ویترین» تلاش کرده تمام استعدادهای هنری را در یک برنامه دور هم جمع کند.
تهیه کننده و کارگردان برنامه ویترین ادامه داد: هدف اصلی این برنامه معرفی استعدادهای جوان در حوزه های مختلف هنری است که به دلایل مختلف نتوانسته اند خود را مطرح کنند. در واقع ما با این برنامه آنها را به مسئولان و برنامه سازان معرفی می کنیم.
احتشامی به تهاجم فرهنگی که همواره دغدغه مسئولان بوده است نیز اشاره کرد و گفت: برای مقابله با تهاجم فرهنگی علاوه بر جلوگیری باید چیزی برای عرضه هم وجود داشته باشد تا جوان به دنبال آن برود و ما تلاش کرده ایم با این برنامه شاد و استعدادیاب، با این مقوله نیز مقابله کنیم.
وی زمان و نحوه اعلام فراخوان فصل اول این بخش را تنها از طریق فضای مجازی عنوان کرد و افزود: پس از انتشار فرخوان بیش از 470 نفر ثبت نام کردند که 21 نفر برای مسابقه انتخاب شدند و نهایتا در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و پایانی نفر برگزیده انتخاب شده است.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه DVD های فصل اول برنامه از روز سه شنبه هفته آینده 12 مرداد عرضه خواهد شد، توضیح داد: پس از پخش فصل اول و آشنایی مردم با این برنامه طبق تصمیمات گرفته شده امسال ٣ فصل دیگر برای ویترین برنامه ریزی کرده ایم.
احتشامی در معرفی داوران بخش های مختلف ویترین (کشف استعداد ایرانی)، گفت: ٤ داور در فصل اول ما را همراهی کردند که از جمله آنها مرتضی شایسته تهیه کننده نام آشناي سینما، محمد حسین توتونچیان تهیه کننده موسیقی، علی عطشانی کارگردان سینما و خود بنده بودیم.
تهیه کننده برنامه «ویترین» درباره رشته های مورد مسابقه در این جشن نیز توضیح داد: انواع رشته های مختلف از جمله موسیقی، بازیگری، اجرا، تقلید صدا، حرکات نمایشی، ابدعات جدید و هر نوع استعدادی که داوران تایید می کردند در این برنامه وجود داشت.
وی اضافه کرد: در هر فصل یک برنده داریم که توسط داوران انتخاب می شود و پس از پخش DVD ها مردم نیز می توانند از طریق پیامک استعداد مورد پسند خود را انتخاب کنند که در نهایت برگزیده های داوران با مردم در فینال نهایی حضور خواهند داشت.
کارگردان برنامه «ویترین» خاطرنشان کرد: تنها یک استعداد برگزیده خواهیم داشت که مبلغ صد میلیون تومان جایزه دریافت خواهد کرد و فرقی هم نیم کند که این انتخاب نهایی از چه رشته ای برگزیده شود.
وی در توضیح بیشتر برنامه بیان داشت: سید جواد یحیوی اجرای برنامه را به عهده دارد و هومن حاجی عبدالهی و عباس جمشیدی نیز گزارش پشت صحنه و مصاحبه با هنرمندان بعد از اجرا را انجام می دهند.همچنين ما در اين برنامه آيتمي با نام "نگاه هنرمندان" را داريم كه در اين آيتم هنرمندان نام آشنايي در زمينه هاي سينما، موسيقي و... حضور دارند و با ديدن فيلم هاي اجراي شركت كنندگان درباره آنها نظر ميدهند، لكن نظر اين دوستان هنرمند هيچ تأثيري در رأي داوران ندارد.
احتشامی خاطرنشان کرد: در پایان نیز یک جشن بزرگ با حضور برگزیده های «ویترین» خواهیم داشت که استعدادهای خود را به صورت زنده برای مردم اجرا خواهند کرد.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید، مرتضی شایسته، یکی از داوران مسابقه‌ی استعدادیابی در روند مسابقه، یکی از شرکت‌کنندگان را برای شرکت در یک برنامه سینمایی دعوت کرد.
. محمدحسین توتونچیان، يكي از داوران مسابقه مي گويد: «ایده‌ی مسابقه‌ی استعدادیابی تازه نیست اما مهم این‌جاست که کسی توانسته با شرایط خاص حاکم بر کشورمان چنین کاری را انجام دهد.»
به گزارش روابط عمومي برنامه؛ در این نشست میلاد احتشامی جانشین تهیه کننده، دستيار کارگردان و خواننده تيتراژ اين مسابقه نیز حضور داشت.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی هنری یکتا نواندیشان برنا می باشد
طراحی شده توسط گروه طراحان دیدگاه